آرشیو
آمار بازدید
بازدیدکنندگان تا کنون : ۱٫۹۱۷٫۱۳۱ نفر
بازدیدکنندگان امروز : ۷۴ نفر
تعداد یادداشت ها : ۲٫۰۷۷
بازدید از این یادداشت : ۶۲

پر بازدیدترین یادداشت ها :


سال ۱۳۸۵ شمسی اوائلش بود که فاضل محترم و دوست مکرّم جناب آقای سيد علی طباطبایی يزدی از اين بنده خدا دعوت کرد که يادداشت ها و مقالات کوتاه و بلند خود را در سايتی که تازه آن را تأسيس کرده بود و "حلقه کاتبان" ش ناميده بود منتشر کنم. من نيز چون از وطن و مجلاتش دور بودم و نشر مقالات فارسی در مجلات وطنی به سادگی قبل نبود دعوت کريمانه ايشان را اجابت کردم. البته بعد از چند ماه به دليل مشکلی فنی کليه مقالاتی را که در سايت گذاشته بودم و تعدادشان هم البته کم نبود از سايت حلقه کاتبان (وبلاگ بررسی های تاريخی") برداشتم اما از اسفند همان سال باز همه آن مقالات در سايت قرار گرفت و بحمدالله تا امروز اين سايت فعال است. از محاسن قرار دادن مطالب در تارنما اين است که هر مطلبی تاريخ دارد و معلوم است چه زمانی منتشر شده. با اين وصف برای تعداد زيادی از مقالات حدود يک سال اول به دليل پيشگفته تاريخ ثبت شده کنونی را بايد حدود يکسالی عقب برد.

الآن چندين سال است که مطالب و نوشته های فارسی را نخست در کانال تلگرامی خود قرار می دهم. معمولا چنين بوده که این مطالب را گاه تا چندين ماه ديرتر در تارنمای "بررسی های تاريخی" قرار نمی دهم. بنابراين برای مقالات و نوشته های کوتاه و بلند اين چند سال اخير تاريخ واقعی انتشار آنها در واقع تاريخ قرار گرفتنشان در کانال است و نه در سايت حلقه کاتبان.

امروز که نگاه کردم ديدم تاکنون ۲۰۲۲ مقاله و يادداشت کوتاه و بلند از سال ۱۳۸۵ شمسی در اين تارنما منتشر شده. تاکنون قسمتی از اين مقالات و يادداشت ها در مجموعه هایی به صورت کاغذی انتشار يافته اما بخش زيادی از آنها تنها از رهگذر همين تارنماست که منتشر شده. امروزه حتی در دواير اسلامشناسی در غرب هم ارجاع به مقالات اينترنتی در مجلات علمی/پژوهشی معمول است و بسياری از مقالات تارنمای این بنده خدا هم تاکنون مورد ارجاع قرار گرفته است. آدرس تارنما اين است:

https://ansari.kateban.com/
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۱
نظراتنمایش ایمیل به مخاطبین

نمایش نظر در سایت